Completed Mobile Chicken Coop

0
  • Košík

Jak to všechno začalo? U prababičky!

Vezmu to od Evy, tedy, spíš od Anny, jak se jmenovala moje prababička, která ve mně probudila můj celoživotní zájem o slepice. Jako dítě jsem se v 80. letech starala společně s prababičkou o její chov. Když jsem přišla ze školy domů, tak jsem hodila tašku do kouta a šla prababičce pomáhat. Vedle kydání hnoje a sekání sena jsem slepice denně pozorovala.

Prababička, která rodinný chov slepic založila v roce 1927, mě samozřejmě se vším seznamovala a postupem času se chovatelství stalo mým velkým koníčkem. Vše zašlo tak daleko, že jsem už v roce 1987 coby dítě postavila první mobilní kurník. 🙂 Stál na nápravě přívěsu a vydržel dlouhá léta. Dalo se s ním popojíždět a tráva tak vždy mohla dobře dorůst.

Uplynul nějaký čas, ale ani v dospělosti mě můj chovatelský koníček nepustil. Spíš naopak. Rozhodla jsem se jej propojit s designem, zdravou výživou, ekologií, protože všechny tyhle věci spolu tak nějak přirozeně a úzce souvisí.

Výsledkem je projekt CocoKarl, v rámci kterého vznikl prototyp mobilního kurníku pro 21. století a prodávají se vajíčka koncovým zákazníkům i restauracím. Jako designérka jsem také vytvořila tématické šperky a ráda bych společně se svými kolegy z týmu vše dál rozvíjela.