Completed Mobile Chicken Coop

0
  • Košík

Čerstvá domácí přírodní

vajíčka

Slepice jsou nejenom krásné a chytré, ale hlavně…ta jejich vajíčka! Chuť a vůni vajíček nejde ničím nahradit. I když. Vlastně jde. Chutí a vůní čerstvých vajíček, které snášejí zdravé a spokojené slepice. Slepice, které mají možnost volného pohybu a zároveň si užívají zasloužení klídek a bezpečí v pohodlném kurníku. Na výsledku je to znát. Ochutnejte!

Výběh na louku

Zajímá nás etika chovu slepic. Svoboda zvířat v domácím prostředí a hlavně výběh na louku. A jak se díváte na chovatelství, ochranu přírody a další témata, která s chovem slepic úzce souvisejí, vy?

Chlubíme se

Chlubíme se rádi, ale zůstáváme stále skromní. 🙂 Ale vážně. Jsme rádi, že vás naše vajíčka berou za chuťové pohárky. Vážíme si každého jednotlivého vajíček milovného zákazníka, kterému můžeme zpestřit snídani, oběd, svačinu nebo večeři. Vedle toho dodáváme naše vajíčka do bio obchodů v Praze (Rozmarýna, Bio Smíchov, Elbio, Mňam Bio). A to nás také moc těší a občas se tím proto musíme (skromně) pochlubit. Jako například teď a tady…

CocoKarl na školách

Jsme otevřeni spolupráci se školkami a základními školami. Nabízíme mobilní kurníky k prodeji i k pronájmu. Děti tak mohou sledovat na školní zahradě každodenní život slepic z první ruky. Starají se o ně společně, získávají vztah k přírodě, chovatelství a tradicím. To vše také prostřednictvím nápaditých setkávání, které pořádáme na půdě školy. Pozorovat společenství slepic však mohou děti také přímo v našem hospodářství.

Historie a původ

Každou rodinu tmelí něco jiného. U nás je to už téměř 100 let chov slepic. Vše odstartovala moje prababička Anna ve 20. letech minulého století. Čerstvými vajíčky postupně „odkojila“ moji babičku, maminku a nakonec to ještě stihla i u mě. Vlastně se divím, že jsme z toho žádná z nás ještě nezačaly kvokat. 🙂

Tradice mobilních kurníků

Pradědeček byl tesař. Miloval práci v přírodě.
Mobilní kurník, který navrhl a postavil se již nedochoval, ale sloužil mnoho desítek let.
Současný mobilní kurník nese v sobě tradici,
vývoj a pohodlí nejen slepicím, ale i chovateli.